Kontrola a revize požárního odvětrání- provádíme montáž a revize požárního odvětrání 

Tento pohon stanoví své vlastní standardy pro moderní technologii pohonu s ohledem na odsávání kouře a tepla a každodenní přirozené větrání. Téměř nehlučný a přitom výkonný řetězový pohon EA-K-50 spolehlivě otevírá a zavírá okna a klapky ve všech budovách. S motorovou převodovkou speciálně vyvinutou pro tento pohon dosahuje EA-K-50 i přes své malé rozměry vysoké tlakové síly. Řízení je založeno na mikrokontroléru. Pro snadnější montáž byla vzdálenost konzoly změněna na 43 mm.
Moderní řetězový pohon s výkonem
Se silou 500 N se řetězový pohon EA-K-50 spolehlivě uzavírá a otevírá okna, klapky a dveře. Snížení náběhového proudu (jemný start) a šetrné uzavření z 75 mm před dosažením koncové polohy „ZAVŘENO“ ​​(měkká blízká oblast) činí tento pohon spolehlivým a tichým společníkem v preventivní protipožární ochraně.
Lze parametrizovat pomocí softwarového rozhraní
Parametry, jako je délka zdvihu a síla, lze pohodlně naprogramovat na místě pomocí SimonLink. Zdvih může být nejen zkrácen, ale může být také opraven pohon a analyzovány provozní cykly.
Řetězový pohon je také vizuálně působivý napříč deskou. Pohon je umístěn v kompaktním pouzdře z ocelového plechu s žebrovaným vzhledem a pohon se snadno vejde do stávajících koncepcí budovy.
Přehled řetězového pohonu:
moderní vzhled díky žebrovanému bydlení
zapadá do stávající celkové optiky
500 N tahová a tlaková síla
ideální pro použití v obytných a komerčních oblastech
vybavené nejnovější mikroprocesorovou technologií
Rychlá parametrizace pomocí nástroje pro analýzu softwaru SimonLink (tah a síla)
Vyhodnocení provozních cyklů pomocí SimonLink
k dispozici jako tandemová verze
flexibilní konzolový systém
Měkké uzavření (jemné uzavření od 75 mm před dosažením koncové polohy „ZAVŘENO“)
pozvolný rozběh
extrémní hladkost
Rozsah dodávky: 1 konzole

Přirozené větrání – je odvod kouře a tepla z chráněné únikové cesty. Je zajištěno větracím otvorem (okno, světlík) umístěným v nejvyšším místě odvětrávaného prostoru (schodiště) a stejně velkým otvorem (okno, dveře) pro přívod vzduchu z volného prostoru umístěným ve vstupním (popř. nižším) podlaží. Elektrické pohony obou otvorů jsou napojené na centrální jednotku se záložním zdrojem. Na tu jsou napojeny ještě požární tlačítka (musí být v několika místech CHÚC, vždy však ve vstupním podlaží) a kouřové čidlo v nejvyšším místě schodiště.

 

 

 

Řetězový ovladač - montážní sada
Typ: EA-K-30/400-T
Cena bez DPH: 4999 KČ

Cena s DPH : 6049 Kč

Řetězový pohon EA-K-30 nabízí různé standardní zdvihy v eloxovaném hliníkovém pouzdře s tahem 300 N a tlakovou silou. Díky kompaktnímu a vizuálně přitažlivému provedení (žebrované pouzdro) se řetězový pohon EA-K-30 hodí do celkového vzhledu.
Rychlá parametrizace pomocí nástroje pro softwarovou analýzu
EA-K-30, vybavený nejnovější technologií mikroprocesorů, může být parametrizován rychle a na místě pomocí softwarového analytického nástroje SimonLink. Jsou možná nastavení, jako je zkrácení zdvihu a nastavení síly, stejně jako údržba a vyhodnocení provozních cyklů. To zabraňuje neoprávněným nárokům na ručení a zaručuje rychlou údržbu a parametrizaci.
Více síly v tandemu
Řetězový pohon EA-K-30 lze použít jako standardní verzi a jako tandem, který zdvojnásobuje sílu. Jak strana motoru, tak strana řetězu mohou být připojeny přes konektor na obou stranách. Flexibilní konzolový systém EA-K-50, přizpůsobený EA-K-30, umožňuje různé možnosti montáže a zaokrouhlí celkový obraz.
Stručný přehled pohonu řetězu:
moderní vzhled díky žebrovanému bydlení
zapadá do stávající celkové optiky
300 N tahová a tlaková síla
ideální pro ovládání světla a malých listů
vybavené nejnovější mikroprocesorovou technologií
Rychlá parametrizace pomocí nástroje pro analýzu softwaru SimonLink (tah a síla)
Vyhodnocení provozních cyklů pomocí SimonLink
k dispozici jako tandemová verze
připojení na obou stranách
flexibilní konzolový systém

 

Foto Kettenantrieb EA-K-50 ausgefahren

Požární ústředna SHEV3

Cena bez DPH: 8 920 KČ

 

Cena s DPH: 10 793 Kč

 

Kompaktní řídicí centrum SHEV je srdcem systému SIMON PROtec-RWA pro schodiště. Jedná se o kompaktní zařízení navržené podle DIN EN 12101 část 9 a část 10.

Řídicí systém obsahuje primární a sekundární dodávku energie, jakož i celou regulační a regulační technologii pro provoz 24 V DC měničů pro stavební otvory. Kompaktní řídicí jednotka řídí pohony v případě požáru a pro každodenní větrání. Speciální ventilační funkce (noční ventilace, funkce mrtvého muže, automatická ventilace) jsou volně a individuálně programovatelné pro uživatele. Funkce ventilace je také každodenní kontrolou funkce systému SHEV. Ruční nebo automatické spouštění odvodu kouře a tepla aktivuje ovladače nebo kování, které otevírají otvory ve stěně nebo střešní oblasti určené k odsávání kouře.

Kompaktní ovládací centrum pro schodiště

Kompaktní řídicí centrum bylo speciálně navrženo pro použití v SHEV ve schodištích a má všechna připojení pro spouštěcí zařízení. Kromě toho lze připojit komponenty, jako jsou detektory větru / deště, tlačítka ventilátoru, moduly EIB-KNX, ovládací prvky na vyšší úrovni a časovače. Monitorují se kontakty na místě pro vypnutí, připojovací kabely pro tlačítka a motory SHEV. Dálková diagnostika přes GPRS pro údržbu a diagnostiku chyb je volitelná.

Připojenému ventilačnímu tlačítku s funkcí OTEVŘÍT / ZAVŘÍT lze přiřadit jiné akční chování. Možnosti výběru se konfigurují pomocí přepínače SW1 na desce SHEV.

Nouzové napájení po dobu nejméně 72 hodin

Nouzové napájení zajišťuje funkci systému RWA po dobu minimálně 72 hodin v případě výpadku napájení. Základní deska se stavovými LED diodami (ZELENÁ = I.O;; ŽLUTÁ = N.I.O.; ČERVENÁ = spuštěn alarm SHEV) nabízí možnost kontroly funkčnosti systému SHEV.

Nastavení kompaktního řídicího centra lze snadno a kdekoli změnit pomocí parametrizačního a diagnostického softwaru. Kompaktní řídicí centrum SHEV lze navíc opravovat a chybové zprávy diagnostikovat pomocí SimonLink.

Přehled výhod:

obsahuje primární a sekundární dodávku energie, jakož i veškerou regulační a regulační technologii

speciální ventilační funkce volně a individuálně programovatelné

denní kontrola funkce systému RWA

pro použití ve schodištích

obsahuje všechna nezbytná připojení pro uvolňovací zařízení

Připojení pro externí komponenty

Nouzové napájení po dobu nejméně 72 hodin

Ovládání funkčnosti pomocí stavových LED

Foto SHEV-36 Kunststoffgehäuse

Požárné tlačítko - oranžové 
typ: HE 081
Cena bez DPH: 1249 KČ

Cena s DPH : 1512 Kč

 

Elektrická ruční ovládací zařízení typu HE 080, HE 081, HE 082, HE 086 a HE 087 se používají jako hlavní nebo sekundární řídicí body podle DIN 18232/2 a LBO v systémech odvádění kouře a tepla. Tlačítko pro odvádění tepla a kouře se používá k ručnímu ovládání příslušného elektrického ovládacího zařízení v případě požáru a tím k aktivaci vypouštění kouře.

K dispozici s integrovaným bzučákem a bez něj

Verze HE-080 je dodávána s integrovaným bzučákem, který vydává akustický signál v případě poplachu nebo poruchy. Signál lze resetovat tlačítkem Mute. Hlavní kontrolní bod je volitelně k dispozici bez bzučáku jako HE-082 / HE 087 (nahrazuje HE-075). Pro další spouštěcí místa odtahu kouře musí být pomocná řídicí jednotka HE-081 / HE 086 (jedna LED: RWA - nahrazuje HE-076) bez bzučáku.

Přehled ručního ovládacího zařízení:

lze použít jako hlavní a sekundární kontrolní bod

spolehlivá aktivace elektrického ovládacího zařízení v případě požáru

k dispozici také s integrovaným bzučákem

resetovatelné tlačítkem ztlumení

Podívejte se na náš ceník služeb